نشست سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی(N.G.O)استان ایلام

در تاریخ 19/8/89 در محل اداره کل محیط زیست استان ایلام با حضورمدیرکل محترم دفتر آموزش مشارکتهای سازمان محیط زیست جناب آقایمهندس فداییو مدیر کل محترم و کارشناس مسئول محترم آموزش اداره کل محیط زیستاستان ایلام آقایان مهندسدیانت طلبو مهندس علیرضا محمدی، دبیران سازمانهای مردم نهاد زیست محیطیتشکیل گردید، جلسه با بیان نکته نظرات مهندس فدایی و مهندس دیانت طلب  شروع  وسپس تشکلها به بیان نکته نظرات خویش در مورد مشکلات محیط زیست استان وشهرستانهای تابعه و انتظارات آنها از سازمان محترم محیط زیست و اداره کل محیط زیست ودیگر نهادهای هم ارز موازی با سازمان محیط زیست وپیگیری مصوبات نشست همدان(نشست سازمانهای زیست محیطی استانهای غرب کشور) بحث وتبادل نظر شد وسیمای کلی محیط زیست استان ومشکلاتی موجود زیست محیطی(آتش سوزیها،توجه به منابع طبیعی استان، نظارت و ارزیابی طرح ها پیش از اجرا ،پس از اجرا و در پایان و....)  وچالش های پیش رو در حال وآینده با ارائه راهکارهای مناسب از طرف دبیران سازمانهای مردم نهاد حاضردر جلسه به نماینده محترم سازمان محیط زیست ارائه گردید. ایشان با عنایت خاصی که به مسائل محیط زیست استان ایلام داشتند قول مساعد برای توجه بیشتر جهت حفاظت از محیط زیست زیبای استان ایلام و هماهنگی بین بخشی،و بیان و طرح خواسته های سازمانهای مردم نهاد در سازمان محیط زیست کشور، حداقل دستاورد این نشست یک روزه بود. در خاتمه شرکت کنندگان برای تشکیل مجدد شبکه محیط زیست استان از بین حاظرین در جلسه  پس از رأی گیری آقایان:باوندی،محمدی،باویر،فیضی،و خانمها:مهندس بهرامی،داوری،بوچانیرا به عنواناعضای جدید شبکه محیط زیست استان ایلامبرای  دوسال فعالیت تعیین نمودند. امید است این شبکه  بتواند مطالبات محیط زیست مردم استان ایلام را در وهله اول و مسائل محیط زیست کشور را با نهادها و دستگاههای متولی محیط زیستو منابع طبیعیو دیگر شبکه های زیست محیطی کشور، آنطوری که شایسته حضرت حق استرا پیگیری نماید.

 

محمد فیضی

 دبیر یاوران محیط زیست سیمره شهرستان دره شهر

/ 11 نظر / 62 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی کرمی

سلامی دوباره هردو وبلاگم را آپ کرده ام و منتظرتونم . به اینجا هم سر بزنید .

علی کرمی

درود بر شما[گل][گل][گل] کارتون عالیه و قابل تقدیر[گل] با مطلبی به عنوان (دلایل مطالعه ی محیط زیست !؟!) آپ کرده ام و منتظر حضور و اظهارنظر شما هستم [گل] آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپممممممممممممممم[گل]

روح اله امرایی

سلام حال شما؟من از طریق آقای ایرج بیرانوند با فعالیت های شما آشنا شدم. به شما خسته نباشید می گویم.خوشحال مشیم خبرهای گروه تان را به من ارسال کنید.من وبلاگ " دبیر زیست شناسی " را دارم. می تونید به دانش اموزان و دبیران زیست شناسی پیشنهاد کنید . من وبلاگ شما را لینک می کنم.

علی کرمی

سلام خدمت شما و تمام زحمت کشان محیط زیست . به نظر من این که کسی و یا مسوول خاصی برای نجات محیط زیست قول و یا وعده ای بدهد زیاد خوشحال کننده نیست و اینکه ما نباید منتظر معجزه ای باشیم که محیط زیست را به حد ایده آلش برساند و مهم ترین راه این است که با یک مشارکت جمعی و فرهنگ سازی اساسی در این راه و مهم تر از آن ارزیابی پروژه های عمرانی و احترام گذاشتن به قوانین موجود و در برخی موارد اصلاح و حذف و اضافه کردن ماده های قانونی می تواند تاثیر گذار باشد . امیدوارم همه ی مسوولین مانند گروه (انجمن) شما در این راه قدم بردارند . از این جا دست یکایک شما ها را به گرمی می فشارم و از همتون سپاسگزاری می کنم .

علی کرمی

سلام بر گروه دوستداران محیط زیست خسته نباشید . منتظر حضورتون هستم .

مسعود

خوشبختي يگانه چيزي است كه مي توانيم بي آنكه خود داشته باشيم، ديگران را از آن برخوردار سازيم.((كارمن سيلوا)) به روزم (آپم) و منتظرقدمهای سبزتون [گل]

علی کرمی

درود بر شما آپم و منتظر حضور و اظهارنظر سازنده و دقیقتون .

علی کرمی

درود بر یاوران محیط زیست سیمره (دره شهر) ابتدا از حضور و اظهارنظرتون بسیار سپاسگزارم . از این که به بهانه ی هفته ی هوای پاک اقدامات مختلفی را انجام داده اید از همه ی شما سپاسگزارم و دست یکایک شما را به گرمی می فشارم . امید است که هر روز سال روز هوای پاک باشد . (( البته من خودم ایلامی هستم و ایلام استان من هم هست))! برقرار باشید .

زهرا حسینی تبار

با عرض سلام و دعای خیر خدمت استاد ارجمندم دکتر فیضی با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما ممنون بابت لینکستانتان

سيفي

سلام زحمات شما در ترويج فرهنگاستفاده ي صحيح از منابع طبيعي قابل ستايش است موفق باشيد -همكار شما سيفي